Detské postieľky pre bábätko musia byť pohodlné a bezpečné. Ako ich spoznať?

Postieľka je pre dieťa na začiatku jeho života celý jeho svet. Nielen že tu spinká cez noc aj cez deň, ale aj v nej odpočíva a pozoruje okolitý svet. Detská postieľka pre novorodeniatko predstavuje hlavné

ZO ZAČIATKU JE DÔLEŽITÝ MENŠÍ PRIESTOR

Pretože sú bábätká z bruška na svete len chvíľu, chýba im malý a tesný priestor, ktorý okolo seba mali tesne, než sa narodili. Pre prvé mesiace je vhodné do postieľky umiestniť silnejší mantinel, ktorý priestor okolo dieťaťa zmenší. Zároveň je vhodné kúpiť napríklad detské hniezdo do postieľky, v ktorom je bábätko utesnené a ktoré okolo neho tvorí vyššiu hranu. Okolo bábätka je teda potrebné vytvoriť malý a tesný priestor, v ktorom sa bude cítiť bezpečne. Vhodným riešením pre prvé mesiace je aj malá detská kolíska, v ktorej možno bábätko i hojdať. Do postele ale neumiestňujte veľa textilu a plyšákov. Tieto predmety slúžia ako lapač prachu a to pre vaše bábätko nie je úplne optimálne.

DETSKÉ POSTIEĽKY A ICH ROZMERY

Medzi základné rozmery postieľky patrí 60 x 120 cm, alebo 70 x 140 cm. Rozmer je dôležité vyberať z toho hľadiska, či chceme, aby bábätku vydržala napríklad až do 3 rokov, alebo či po roku postieľku vymeníme. Dôležité je vyberať aj takú postieľku, u ktorej možno ľubovoľne manipulovať s výškou roštu. Minimálna výška matraca by mala byť 60 cm od vrchnej hrany ohrádky. Jedine tak docielime pohodlné uloženie či zdvihnutie dieťaťa. Pri výbere skontrolujte, či je posuvná bočnica kvalitná a či s ňou ide ľubovoľne a ľahko manipulovať. Priečky postieľky by mali byť od seba vzdialené zhruba 6,5 centimetrov a mali by byť pevné. Len tak zaistíte, že dieťaťu nezostanú v ruke.

VÝBER MATERIÁLU

Pri výbere narazíte na rad prevedení postieľok, či už z dreva, alebo z kovu. To, z akého materiálu vo finále postieľku vyberiete, je čisto na vás, dôležité však je, aby bola kvalitná a nezávadná. Pofidérne môžu byť lacné postieľky, kde je potrebné zvážiť kvalitu a radšej investovať do kvalitnejšieho prevedenia. Materiál by rozhodne nemal byť karcinogénny. Tu je treba dávať pozor na drevotrieskové dosky, ktoré sú lepené formaldehydovým lepidlom, ale zbystrite aj keď je postieľka natretá lakom. Lak na postieľke nevadí, avšak dôležité je aby sa nezačal olupovať, dieťa oblizuje všetko, čo mu príde do ruky, a v tomto prípade by mohlo ísť o život.

Zamerajte sa na MATRAC

Rozmer sa odvíja podľa veľkosti postieľky, a preto môžete matrace do postieľky zohnať vo veľkosti 120 x 60 cm alebo 140 x 70 cm. Väčšia varianta dieťaťu vydrží až do 3 rokov. Dôležité však je, aby rozmer matraca naozaj presne zodpovedal vnútornému rozmeru postieľky. Zamerajte sa na výplň matracov. Na trhu nájdete klasické pružinové, či penové matrace, ale aj špeciálne a kvalitnejšie s výplňou z kokosových vlákien, alebo so zmesou kokosu a pohánky. Ak zvolíte pružinový matrac, potom počítajte s tým, že tu nebudete môcť použiť monitor dychu, snímacia doska sa totiž umiestňuje priamo pod matrac a je citlivá aj na drobné vibrácie a pohyby. Pružiny by tak mohli byť dôsledkom toho, že by monitor nefungoval tak, ako má. Ak sa rozhodnete pre penový matrac, či kokosové vlákno, tie odborníci odporúčajú práve z toho dôvodu, že sú správne odvetrávané a matrace sú stabilné a pevné.

Páčil sa vám tento PR článok? Vyskúšajte copywriting TEXTO.