The Tennis Book

Filed in Uncategorized

Pred dvoma dňami som mal možnosť prečítať pár strán a nahliadnuť do knihy, v ktorej sa písalo o práci profesionálneho tenis trener bratislava. Veľa vecí bolo pútavých a dozvedel som sa mnoho nových informácií, no najviac ma zaujala jedna časť knihy, kde bol spomenutý a opísaný denný rozvrh tenisového trénera.

Vstávanie ešte pred východom slnka, niekoľko tréningov počas dňa a v lete znášať páľavu slnka. Ja osobne si to neviem predstaviť a myslím, že na tenisového trénera by som sa nehodil. Nie je to jednoduchá práca a skrýva v sebe veľa námahy, talentu a povinností, ktoré na prvý pohľad možno ani nevidieť a sú prehliadnuteľné. Cez to všetko však tenisového trénera skúša robiť množstvo ľudí. Čo je na tom také lákavé a pútavé, že trénovať a učiť hrať ľudí tenis sa pokúša čoraz viac ľudí ?

Osobne si myslím, že je za tým tá sloboda robiť to, čo ľudí baví. Tenis je populárnym športom a hráva ho stále viac a viac ľudí. Buď profesionálne, poloprofesionálne alebo len rekreačne. Je to ich koníčkom a samozrejme nie je nič lepšie ako sa živiť tým, čo ťa skutočne napĺňa a robí šťastným.

Tréneri začiatočníci si urobia kurz, kde získajú certifikát, prenajmú alebo si kúpia tréningový kurt, založia si web stránku s kontaktnými údajmi a rozvešajú reklamné plagáty po celom meste. Aké je to na prvý pohľad krásne a jednoduché.

Často krát sa však stane, že tréner bez potrebných skúseností, sebazaprenia a tiež dobrých spolupracovníkov zlyhá a je bez práce. Ľudia nechodia na tréningy a neprihlasujú sa na kurzy, lebo o 100 metrov ďalej je ďalší tenisový tréner, ktorý má však na rozdiel od prvého skončenú profesionálnu kariéru, má skúsenosti a tiež dobré ohlasy na jeho služby. A povedzte si úprimne. Ku ktorému by ste sa prihlásili vy ?

I vďaka knihe, ktorú som mal možnosť čítať, si ešte viac vážim a cením prácu tenisových trénerov, ktorí to robia už roky a ostali pri tom.

3

5 (100%) 1 vote