Kniha: Matrace

Filed in Uncategorized

Matrace sú veľmi dôležitou súčasťou postele. Bez kvalitných matracov by nám boli postele doslova na nič, hoci by boli z tých najkvalitnejších materiálov. Matrace sú dostupné v nekonečných množstvách a prevedeniach, spomenúť môžeme napríklad gélové matrace, latexové matrace, matrace z pamäťovej peny, matrace s kokosovým vláknom, matrace s PUR penou, detské matrace, zdravotné matrace, partnerské matrace atď. Vymenovať by sme ich mohli ešte veľa. Na to, aby ste sa v tejto širokej ponuke dokázali zorientovať a vybrať si len tie najlepšie matrace pre vás, vám poslúži práve kvalitná kniha.

Prečítať si budete môcť o všetkých už spomínaných typoch matracov, a tak vybrať pre svoje telo a chrbticu skutočnú kvalitu s vlastnosťami, ktoré od matraca očakávate. Ak ste sa doteraz nestretli s gélovými matracmi, dočítate sa, že sú vhodné najmä pre všetkých tých ľudí, ktorí obľubujú oporu a tvrdé lôžko.  Matrace s gélovými čiastočkami vytvárajú pohodlie pri spaní na boku a takýmto spôsobom dopomáhajú k uvoľneniu svalového napätia. Ocenia ich, predovšetkým dospelí ľudia a osoby s vyššou váhou.

Matrace s kokosovými vláknami sú predurčené najmä zákazníkom, ktorí od svojho matraca vyžadujú okrem iných aj ortopedické vlastnosti, ktoré sa prelínajú s prírodnými materiálmi.  Matrace z pamäťovej peny sú zas špecifické tým, že sa spomalene prispôsobujú tlaku, čo znamená, že pri rýchlom zodvihnutí sa, zanechajú odtlačok, ktorý sa postupne pomaličky vráti do pôvodného stavu.

Oveľa viac bližších a najmä konkrétnejších informácií môžete získať správnym výberom knihy, ktorá vás prevedie svetom matracov.

Okrem typológie matracov sa dočítate aj o tom, ako si vybrať tie správne matrace. To najpodstatnejšie je, aby ste pre svoju chrbticu zabezpečili pohodlnú polohu, aby vám matrace dopriali pohodlie a zdravotnú bezchybnosť. Kniha sa venuje jednotlivým častiam matraca, a to jeho jadru a poťahu.  Matrace by mali mať kvalitne spracované jadro, pretože bez kvalitného základu, nemôžete očakávať ani kvalitný výsledok či produkt.  Čo sa týka poťahov, v knihe sa stretnete s dvoma typmi. Matrace môžu byť potiahnuté buď pevne zašitými, alebo odnímateľnými poťahmi. Výhodou odnímateľných poťahov je, že ich môžete kedykoľvek vyprať. Nezabúdajte však, že pranie musí prebehnúť podľa pokynov na štítku.  Pri samotnej kúpe si „posvieťte“ aj na to, aby poťah obsahoval nielen bavlnu, ale aj syntetické vlákna, vďaka ktorým bude poťah viac odolný voči mechanickému namáhaniu a bude tiež dostatočne odvádzať vlhkosť produkovanú vaším potom počas spánku.  

Je pravdou, že dnes už nájdete všetko na internete, no kniha vám ponúka všetky dostupné informácie na jednom mieste. Nechajte si poradiť a vyberte si najlepšie matrace, pretože niet nad spokojný a pohodlný spánok.

postele-a-loznice

5 (100%) 1 vote